Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Maandvdfilosofie: Lezing Michel Dijkstra over ‘ken onszelve’

april 15 van: 20:00 tot 22:00

Inloop vanaf 19.30

Op woensdag 15 april 2026 verzorgt Michel Dijkstra een lezing in de Bergkerk Deventer. Zijn lezing is in het kader van de landelijke ‘maand van de filosofie’ – april 2026. Dit jaar is het thema ‘ken onszelve – wie zijn wij en hoe wordt identiteit gevormd?’. Ook in Deventer geven wij op eigen wijze vorm aan deze nationale filosofiemaand door middel van sprekers, expositie en denk-ontmoetingen.

De Deventer-maandvandefilosofie 2026 met als landelijk thema ‘ken onszelf’  (www.maandvandefilosofie.nl/thema) wordt georganiseerd in samenwerking met Bergkerk Deventer en andere partners.

Over Michel Dijkstra

Michel Dijkstra is een inspirerende kenner van oosterse filosofie en westerse mystiek. In zijn toegankelijk geschreven boeken en lezingen verbindt hij zen, taoïsme, shintō en confucianisme met actuele vragen over zingeving en menselijkheid. Zijn nieuwste werk, Spiegel van hemel en aarde (2025), laat zien hoe de hart-geest – het samenspel van denken en voelen – ons kan bevrijden van fixaties en onze verbinding met de wereld verdiept. Met zijn scherpe blik, literaire stijl en liefde voor esthetiek nodigt Dijkstra uit tot rust, reflectie en een helderder manier van kijken.

Wil je al vast kennismaken met deze spreker via een podcast? Volg dan deze link

€15 solidariteitsticket

Filosofische Praktijk Deventer, de Spiegel

Bekijk de site van Organisator

Deventer Bergkerk

Bergkerkplein 1
Deventer, 7411 EN Netherlands
+ Google Maps
Bekijk de site van Locatie