
Start Kunst van liefhebben
november 7 van: 19:15 tot 22:15
Stuntelen in de liefde, wie doet dat niet? Volgens Eric Fromm is liefhebben een kunst, een kunde die we moeten leren. Jan Drost en Alain de Botton zijn dit met hem eens. Volgens Dirk de Wachter (Belgisch psychiater) is het allemaal een toevalstreffer, een kwestie van ‘chance’. Wat is liefhebben voor ons? Welke problemen en successen ervaren wij in liefdesland? Wat kunnen we van de wijzen en van elkaar leren in dit opzicht? In de cursus kunst van liefhebben bekijken we diverse situaties en verhalen. Aan de hand van wat ‘wijzen’ ons vertellen en wat we zelf denken en ervaren onderzoeken we wat liefde en liefhebben is voor ons.
Opbouw van de cursus: De cursus bestaat uit een drietal wekelijkse bijeenkomsten van elk drie uur. De data zijn 7, 14 en 21 november. De eerste bijeenkomst staan we stil bij de problematische kant van liefhebben. We hebben het over liefde in relaties maar ook over zelfliefde. De tweede bijeenkomst staan we stil bij de ontwikkeling van huwelijk en relaties in de geschiedenis, en kijken we wat Plato ons kan vertellen over de diverse vormen van liefde en liefhebben. In de derde bijeenkomst vertellen actuele wijzen als Jan Drost, Alain de Botton en Jan Geurtz ons waar het nu werkelijk om draait en hoe we liefhebben wel of niet kunnen leren. En bovenal putten we uit elkaars wijsheid, want wie het weet, mag het zeggen.
Voorkennis of niveau: De cursus kunst van liefhebben is te volgen zonder enige voorkennis of specifiek opleidingsniveau. Deze cursus maakt deel uit van een drieluik. De cursussen ‘burnout & bezieling’ en ‘geweldloze & verbindende communicatie’ zijn de andere twee delen van dit drieluik.
Kosten: Deelname kost €140,00. Minimaal 5, maximaal 12 deelnemers. Je kunt je gratis registreren voor deelname via Eventbrite. Een betalingsverzoek volgt later. Er is 10% korting op de cursusprijs voor de eerste 5 ingeschreven en betalende deelnemers. Volg je 2 cursussen in een zelfde tijdsperiode dan geldt eveneens 10% korting op beide cursussen. Mocht de cursus onverhoopt niet doorgaan, krijg je de inschrijvingskosten retour.
Meer informatie over het totale cursusaanbod vind je hier.